Jagr përsëri tejkaluar Howe, askush nuk e ka kështu dyzetat pikë

PËRMBLEDHJE | Dy regjistrimet e Jaromir Jagr mbi akull në një lojë New York Rangers ndihmoi Florida fituar 4: 3, pas gjuajtje penalltish dhe sulmues me përvojë ndërsa një rekord të ri NHL. Pas arritjes dyzet vjet ai kishte grumbulluar tashmë 269 pikë dhe një tejkaluar legjendar Gordie Howe

Edhe pse Florida pas treta fillestare e humbjes 0:. 2, por në minutën e 48-të ai udhëhoqi 3: 2. Jagr shënoi golin e parë të ndihmojë në kontakt, e cila i dorážky Jonathan Huberdeau shënuar. Përafrimin rregulluar Jussi Jokinen shtoi një gol i tretë nga mysafirët në numër kombinim madhështor të gjithë sulmin.Jagr pas një krosimi nga Huberdeaua neukvapil dhe pozitën e përmirësuar për Alexander Barkov, i cili shënoi në kafaz të hapur dhe më pas vendosi një shkëmbim zjarri dënim

VIDEO:. Kjo ndihmë ishte një pikë jubile

program NHL premtes ishte i vetmi për të shënuar me ekipin çek hokej shtyrë Michael Frolík që goditi në shtëpi në sezonin e gjashtëmbëdhjetë ndihmoi Calgary për të fituar 3: 1 fitore mbi Dallas. Qëllimi Kladenský fëmijë i birësuar hapi ndeshjen e llogarisë në fund të periudhës së parë, kur ai ishte në të qartë nga unaza. Pas kësaj u rrit udhëhequr ekipin kanadez në pjesën e parë Matthew Tkachuk dhe Mark Giordano. Guests vetëm përgatitur Brian Elliott në 54-. Minuta në një propozoj të pastër

VIDEO: Frolík hapi ndeshjen rezultatin

NY Rangers – Florida 3: 4, pas sam. Shootout (2: 0, 0: 2, 1: 1-0: 0)
Goals 3 dhe 52. Zuccarello, Miller 5 – 48 dhe vendimtar sam. Raid Barkov ( Jagr ) 22 Huberdeau ( Jagr ), 27 Jokinen. Shots për qëllim: 32:37. Audiencat: 18006. player Star: parë Jagr (Florida), Zuccarello dytë (NY Rangers), Huberdeau tretë (Florida)

Pittsburgh – New Jersey 6: 4. (3: 2, 1: 1, 2: 1)
Goals 20 dhe 60 Crosby, 7 Kessel, Guentzel 14, 36 Bonino, 46. Rowney – 6 dhe 57 Palmieri , 15Noesen ( Zach ), 40. Bennett. Shots për qëllim: 43:36. Audiencat: 18651. player Star: 1. 2. Rowney Crosby (dy Pittsburgh) 3. Palmieri (New Jersey)

Calgary – Dallas 3: 1. (1: 0 2: 0, 0: 1)
Goals 17 Frolík 26 Tkachuk, 29 Giordano – 54. Ritchie. Shots për qëllim: 24:25. Audiencat: 19227. player Star:. 1. Giordano 2. Elliott, 3 Tkachuk (gjithë Calgary)

Anaheim – Buffalo 1: 2 pas sam. Shkëmbim zjarri (1: 0, 0: 1, 0: 0 – 0: 0)
Goals 12. Rakell – 36. R. O’Reilly, vendimtare sam.Girgensons bastisje. Shots për qëllim: 40:31. Audiencat: 14556. player Star:. 1. Bernier (Anaheim), 2 Eichel (Buffalo), 3 Fowler (Anaheim)