Arsenal FC – Crystal Palace 2:0

Rovnako ako v minulom kole s West Bromwichom Albion mal Arsenal na domácej pôde proti Crystal Palace jasne viac z hry a rovnako ako vtedy sa o víťazný gól Kanónov postaral Olivier Giroud. Francúzsky reprezentant sa navyše touto trefou nominoval hneď prvého januára do ankety o najlepší gól roka. Poistenie zaslúženého náskoku potom po zmene strán zariadil Alex Iwobi a Arsenal tak víťazstvom 2: 0 poskočil v tabuľke na tretie kurzove stavky fortuna miesto pred Manchester City aj dotieravých Tottenham.

Nečakanú stratou bola pre domáce absencia Mesut Özil, ktorého z hry vyradila choroba, avšak aj tak Arsenal zápasu dominoval od úvodných minút. Prvá veľká šancu zápasu pripadla v šiestej minúte Olivier Giroud, ktorému z ľavej strany sklepnul Xhakův nakopať nabiehajúce Monreal, avšak francúzsky útočník zblízka loptu vôbec netrafil, rovnako ako dobiehajúci Lucas Pérez na zadnej tyči.

V sedemnástej minúte sa už ale Giroud dočkal, a že to stálo za to! Urastený útočník Arsenalu sa najprv chytrou pätičkou postaral o naštartovanie rýchleho protiútoku, na ktorý si sám nabehol do šestnástky, kde ho vyzval k zakončeniu Alexis Sánchez. Hoci už Giroud centrovaný loptu prebehol, dokázal rovnako ako Henrik Mchitarjan skoordinovať svoj pohyb tak, aby vytrčil nohu za chrbtom v pravý moment a prekrásne aj s pomocou brvna tzv.

“Škorpiónom” prekonal brankára Hennesseyho.

Od Giroudova senzačného zásahu sa síce obraz hry nezmenil, ale zároveň za hustého dažďa ani nepribrali ďalšie šance. Až v prvej minúte nastavenia mal navýšenie náskoku domácich Alexis Sánchez, ktorý využil zmätku stopérov Crystal Palace po centri Bellerína, lenže v páde už nezvládol svoju ranu usmerniť a len napálil Hennesseyho v stredu brány. Do kabín sa tak o prestávke odchádzalo za tesného vedenia Arsenalu.

Hneď minútu po zmene strán mali domáci naďalej, keď tiahly Townsendův center našiel na zadnej tyči číhajúceho Christiana Bentekeho, lenže belgický útočník vo svojom zvyčajne špičkovom zakončení hlavou tentokrát zlyhal. Inak ale dominovali znovu hráči v červenom a do nebezpečných rán Lucasa s Alexisom museli až na poslednú chvíľu obetavo padnúť hráči Palace. V šestapadesáté minúte už ale Joel Ward nedokázal na bránkovej čiare vyhlavičkovat zakončenie Alexa Iwobiho, ktoré iba trafil do vlastného brvna a do brány.

Hostia fortuna kontrola tiketu sa pokúsili o okamžitý návrat do zápasu a Petr Čech sa znenazdajky ocitol pod paľbou striel. Christian Benteke, Yohan Cabaye ani Andros Townsend si ale s prudkými ranami na českého brankára neprišli a stav 2: 0 pretrvával. Po zvyšok zápasu sa už Arsenalu podarilo znovu zápas kontrolovať a pohodlne ho doviesť do víťazného konca. V poslednej minúte nastavenia ešte mohol vyšperkovať výsledok tretej trefou striedajúci Oxlade-Chamberlain, lenže so svojou prízemný ranou Hennesseyho prekonať nedokázal.