Štybar sedel hodinu na stoličkách pre vedúci tím. Potom sa prirútilo BMC

A BMC to zvládlo, obhájilo minuloročné prvenstvo. Tím v zostave sa zatiaľ posledným šampiónom tohto závodu Gregom van Avarmaetem a s vrchařským lídrom Tejayem van Garderen bol na 22 kilometroch o 16 sekúnd rýchlejší.

Tratí pozdĺž morského pobrežia preletela partia BMC v Lido di Camaiore priemernou rýchlosťou 58,371 km / h.

Damiano Caruso, ktorý preťal pásku ako prvý, tak oblečie do druhej etapy modrý dres, určený na závodu “od mora k moru” lídrovi celkového poradia.Ten istý dres, ktorý v priebehu minulého ročníka hrdo nosil – a neskôr stratil – tiež Zdeněk Štybar.

Štybarův QuickStep síce už nemá v tíme kráľa časovkářů Tonyho Martina, napriek tomu naďalej zostáva hrozbou v akejkoľvek tímovej časovke, veď vlani v Katare v nej dosiahol aj na titul majstrov sveta.

Z vtedajšej zlatej zostavy boli v tej dnešnej Luxemburčan Jungels, Holanďan Terpstra a Belgičan Vermote, k nim potom pribudli ďalšie skúsení borci Štybar, Boonen, Keiss, Trentin a šprintérska jednička tímu Gaviria.

Tí všetci pri obrazovke očami pitvali výkony súperov, ktorí ich ohrozovali.A až formácie BMC, tá posledná na trati, je obrala o cestu na pódium pre víťazov.

Tesne za Quickstep skončili s odstupom 22 sekúnd na víťaza francúzskej FDJ, vedenej Thibaut Pinotom, a formácie španielskeho Movistar na čele s veľkým favoritom Nairo Quintana.

“Pred tromi rokmi som mal podarené Tirreno -Adriatiko a potom som vyhral Giro. Tento rok by som to chcel zopakovať, “tvrdí Kolumbijčan.

Austrálska stajňa Orica, za ktorú štartuje na Tirreno-Adriatiku tiež Roman Kreuziger, obsadila 5.miesto s odstupom 25 sekúnd. Český cyklista, ktorý je limitovaný sceľovanie tržnú ranou na lakti po páde na sobotňajšom Strade Bianche, sa však neudržal vo spurtujícím vláčika Oriky a nabral časovú stratu.

Veľkým porazeným sa stal tentoraz tím Sky, hoci mal v zostave aj bývalého majstra sveta v časovke Vasila Kiryjenku. Ich úsilie spomalil už pád Gianniho Moscona, ktorý vošiel do diery na trati a úplne zničil predné koleso.

Cieľom potom prešli jazdci britskej stajne až osemnásť s odstupom 1:42 minúty na víťaza!Mikel Landa, Geraint Thomas aj Michael Kwiatkowski tak hneď nabrali veľkú stratu.

Avšak nepríjemné manko pred nasledujúcimi etapami si privodili aj ďalší muži z širšieho okruhu favoritov.

Vincenzo Nibali (Bahrain Merida) stratil na van Garderen a spol. 53 sekúnd, Fabio Aru (Astana) 55 sekúnd, Tom Dumoulin (Sunweb) 56 sekúnd, Bauke Mollema (Trek) 58 sekúnd, Rui Costa (Team Emirates) 1:09 minúty sekúnd a Rafal Majka (Bora) 1:11 sekúnd.

v zostave Bory nastúpil tiež Peter Sagan, ešte však nie je v ideálnej kondícii. “Cez víkend som bol chorý. Odišiel som 100 kilometrov na Strade Bianche a dva dni som sa potom kola nedotkol.Ale už sa cítim lepšie, “hovoril.