Čišovský stać i uśmiech dużo siły, ale nadal walczyć

Kraj. Dwa tygodnie temu, był dawny piłkarz Marián Čišovský 36-ga urodziny, ale ze względu na jego stan zdrowia trudno mówić o partii.

pochodzący z Humenného cierpiących na chorobę nieuleczalną stwardnienia zanikowego bocznego (ALC), przy której przestaje pracować mięśnie i ogólną więdną ciała. On działa w pełni tylko mózg.

„Czuję, że sama z siebie nie zadba teraz. Nawet to, ze pan siedzi i uśmiecha się, kosztowało mnie zbyt dużo siły”, mówi w wywiadzie Čišovský serwerze iDNES.cz.

wokół wielu ludzi, którzy starają się mu pomóc.Zawarcie karierę grać w stylu, w Londynie.

W Wiktorii o nim zapomnieć, zapłacić mu mistrzostwo, lato korzyść mu brawo, a teraz stoi do połowy grudnia odbędzie się aukcja butów piłkarskich o nazwie Kopanie dla CISU!

„Początkowo myślałem, że to działanie będzie tylko dla członków Viktorie Plzeň, ale teraz cieszę się, że ma szerszy zasięg. Ważne jest, że o tej chorobie omówione bardziej. To motywuje mnie do aukcji pomóc ludziom, którzy są tak chory jak ja „, powiedział Čišovský. nie zapomnieć! ostatni tytuł Pzenčania poświęcił ostatnie drużyny

były trzykrotny mistrz Słowacji z Inter Bratysława i Artmedia Petržalka ostatnim meczu rozegranym w marcu 2014 roku.Wtedy jeszcze miał dość siły, teraz, jeśli chce się napić, musi wziąć kubka w obu rękach.

Często jego nastrój zmienia się z śmiechu do łez, czasem po prostu milczy i odpoczynku. Po rano fizjoterapia trochę pookreje, podawać swoje wiadomości wideo odbiera telefon na aukcji.

Słowa “walka, CISO! Pozdrówcie go, jednocześnie zachęcając persona czeskiego futbolu jako Vladimír Šmicer, Michal Kadlec i Pavel Nedvěd.

” Każde zdanie we mnie wywołuje różne uczucia.Na pierwszym słowie czasami nie wiem, gdzie się obniżyć mój nastrój, „mówi poważnie chory piłkarz.

Wyjątkowa aukcja butów piłkarskich z dobrze znanych nazwisk ze świata piłki nożnej, aby pomóc niepełnosprawnym ALS została odkryta przez Anglika Theo Walcott, Holender Nigel de Jong i Portugalii Nani.

Obecne dane dla tych z Pavla Nedvěda wzrosła już do 66 000 koron.Akcja może być podłączony poprzez spolek28.cz miejscu.

„Wszyscy zaangażowani w aukcji, stał się częścią mojej rodziny, ale także rodzinom wszystkich, którzy zmagają się z tą samą chorobą,” wyjaśnił Čišovský.

Obecnie ludzie ze Stowarzyszenia 28 (liczba jersey, który grał Čišovský) hustling kontakt Turek Arda Turan, który latem przeniósł się do FC Barcelona.

Były hokeista Czechy Jaroslav Špaček ślubował Turanová bloków daje całą posiadłość.

„dla spróbujesz zrobić dobrze”, obiecał Čišovský jego były dru?


yny z Pilzna i kapitan zespołu Pavel Horváth.

podczas ostatniego lata Čišovský udział w charytatywnej prowokacji Ice Bucket challenge w gdzie ludzie są podlewane zimną wodą dla dotkniętego tylko choroby ALS, już podejrzewał, że coś z nim jest nie tak.

„Poli byłem w szatni, a dwa miesiące później diagnoza zostanie potwierdzona również we mnie.Od tego czasu walczę, pragnę, głód, pracę i mam nadzieję, że mój stan zacznie się poprawiać, „dodał Čišovský dla iDNES.cz.

Unibet