Diamante clinice în deschiderea Cupa Constellation câștiga peste Silver Ferns

A apărut o mulțime de ritm, dar puțin fluență la nivelul Diamantele australian bâlbâit într-o victorie 50-44 peste Argint Ferns marți în primă determinare în clopot Constelația din Christchurch.

La două luni cu privire la Australia 58- 55 World Cup câștiga, cele două echipe, care au făcut modificări, dar unele lucruri au rămas neschimbate.Apărare pe compromisuri din Australia a fost mereu prezentă și a presiunilor la fiecare trecere, precum și viteza de Diamantele obișnuite “, într-un atac, nu a lipsit nici o reluare marea finală beat.Netball să se întoarcă la Brisbane Entertainment Centre Citește mai multe

Paige Hadley intensificat pentru a umple golul de la atacul pe acea parte dupa retragerea lui Kim Green a lui, în timp ce Sharni Layton a transformat-te timp de Julie Corletto la apărare în poartă lin.

Si Gabi Simpson si voi pumn solidă de debutul ei timp de Australia, la apărare pe flanc, dupa un prejudiciu forțată Renae Ingles de la mijlocul distanței teren, peste al doilea trimestru

Noua Zeelandă a avut o mai stabile line-up, dar lipsa de atac în poartă Maria Tutaia -. într-o sabatic prelungit – s-a simțit amarnic.Cu toate ca Jodi Brown a lucrat fără întrerupere și a trimis un balon cu mult timp se scufunda la 20 la 25, experiența și influența Tutaia lui în stare de funcționare a treia a ataca au fost ratate.

Niciuna dintre echipe nu a reușit să ștampila de o autoritate reală asupra trimestru de deschidere, Silver Ferns ‘ zona de apărare înfundarea midcourt ca Diamantele luptat timp de fluență

Următoare 14-13 în minutul 15, australienii parea sa fugi cu cea de a doua vraja & nbsp;.. Dar, cu toate acestea forțat cifrelor de afaceri, a acestora Rata de conversie nu a fost destul de acolo, iar Kiwis erau încă în contact la 26-22 în spatele la pauză principală.

Katrina Grant înlocuiește Leana de Bruin la apărarea adversă, și combinate bine cu Skipper Casey Kopua, in privinta incetinirii viteza mingii în Diamonds “în interiorul cercului

Caitlin Bassett și Natalie Medhurst nu au fost la fel de precisă ca și normale -. Bassett finisare la 38 la 44 și Medhurst de conversie 12 din 14 – dar volumul mingii în cerc însemna că nu avea nici o importanță.

Înaintea 40-34 la marca de trei sferturi, australienii au lucrat din greu printre restul de 15 de minute au însemnat înlăturarea castiga si in Kiwis le corespund cu careului mic pentru în poartă.

al doilea meci al seriei de patru-Test este joi, in Auckland.