O altă victorie la Seul. Jucătorul de tenis Muchová a trecut în semifinale

Nativul din Olomouc se află pe locul 45 în clasamentul mondial și pe locul trei în metropola coreeană din Seul. În primul set de Mucha, o pauză în al șaselea joc a fost suficientă, iar în al doilea set și-a ales adversarul de două ori. Ea însăși a oprit toate cele opt pauze și online case de pariuri a marcat 21 pe teren tare anul acesta.Șapte înfrângeri câștigate.

Doi ani, Honova, a revenit lui Mucha, înfrângere de doi ani, tocmai din capitala Coreei, iar în semifinale va juca împotriva jucătorului de tenis chinez Wang Ja-fan. Își va înfrunta adversarul pentru prima dată. În martie, chinezii au câștigat primul titlu la Acapulku, unde au jucat și pe o suprafață dură.

În luna mai, la Praga, Muchová a jucat pentru prima oară în semifinalele WTA. El continuă să locuiască la Seul, în speranța că ar putea câștiga și premiera trofeului.

Stosur are o altă finală după doi ani

Fostul al patrulea Jucătoarea de tenis din clasamentul mondial, Samantha Stosur, a văzut finala WTA după mai bine de doi ani.O australiană de 33 de ani va juca pentru al zecelea titlu al jubileului la Guangzhou, China, unde a învins astăzi elvețianul Victoria Golubic 2: 6, 7: 6 și 6: 1.

în dublu a dominat Australian Open în acest an. Ea a fost numărul unu în duble și a câștigat nouă turnee WTA într-un singur. Sâmbătă la Guangzhou va juca cea de-a douăzeci și cincea finală, pe o suprafață dură după cinci ani lungi.În China, ultima sa rivală va fi americanca Sofia Kenin, care a învins-o pe Anna Blinkova din Rusia în trei seturi, victima sfertului de finală Marie Bouzkova. .

Kerber este în viață cu antrenor nou, iar în Osaka este în semifinală

Grijile lui Angelique Kerber pe terenurile de tenis s-au încheiat odată cu sosirea unui nou antrenor. O tenismenă germană condusă de Dirk Dier a avansat în semifinale la Osaka, deși a fost ajutată de o accidentare la adresa Madison Keys. Restul sferturilor de final trebuiau amânate din cauza ploii. Ea a renunțat Unibet la Openul Francez și la US Open în primul tur și la Wimbledon în a doua.După un turneu la New York, fostul ei jucător de tenis Dier a început să o ajute să se pregătească. 2: 1 pentru jucătorul german. „A fost un meci bun, chiar dacă nu vrei să câștigi așa. Eu joc bine în Japonia. Mă simt foarte bine și bine să joc aici “, a spus Kerber.

Ea va aștepta rivala semifinală cel puțin până sâmbătă. Înainte de ploaie, casnicii Misaki Doi și Anastasiya Pavlyukchenko din Rusia au reușit să joace doar două jocuri.