Peterek furios: Judecătorul ne SiR deteriorat în mod fatal, teză-l

<р> Ei au fost aproape de comparație seria 2: 2nd In schimb, ei acum întoarce puncte meci Ocelari Chomutov. În al patrulea sferturile de finală meci-le în prelungiri arbitru nu a recunoscut primul gol, astfel încât câteva minute mai târziu a fost trimis la trei și împinse Piratii la al treilea punct. „A fost o influență serioasă asupra meciului. Judecătorul Robin SiR penal greșeli, teză-l “a declarat managerul sportiv Třince Jan Peterek.

De ce stau Trinec după patru meciuri la un pas de eliminare?
” Pentru că nu am putut câștiga nu un singur joc acasă. Chomutov am luat doar primul punct, care este scăzut.Am nevoie de acolo pentru a apuca două meci, din păcate, aceasta nu a mers. „

Ce a fost greșit în acele jocuri?
“ Fiecare duel a fost diferit. Un joc de putere rea, atunci indisciplină. În al patrulea joc băieții simțit o presiune enormă asupra nevoii de victorie. Decide greșelile și dor noastre. Din păcate, nici o greșeală de jucători. “

Presupun te referi arbitrii.
” Desigur. Seria ar putea fi compensate la 2: 2, în loc de a sta pe marginea prăpastiei.Arbitrul de joc a ieșit aproximativ pe ambele părți, dar nostru rănit mortal! “

Ce anume?
” Scopul Daniela Rákose în extensie a fost în mod clar corect. Cuba a avut zona de gol Petružálka împins jucător intern, plus nu au existat restricții privind circulația portar. În schimb se termină și bucuria noastră, dar a continuat. “

Și apoi a venit controversata excludere Rostislav Marosz …
” Exact. Un alt judecători greseala reprobabile. Chomutov donat de un joc dublu de putere, care a decis. Aceasta este o greșeală pe care ne luptăm deja să se întoarcă.În play-off luptă în care decide succesul și eșecul efortului yearlong, este absolut de neiertat! “

Cum ați văzut presupusul fault?
” Like fiecare. Vondrka murdare Marosz și apoi a căzut peste bățul. Fluier în prelungiri playoff fel de lucru, plus trimite o echipă de trei? A fost extrem de insensibil! În această etapă, meciul trebuie sa fluiere un clar faulturi, evident. “

Vei fi Arbitrul de sulf și morcovi veto?
” Da, vom veto arbitru Robin sulf. Deoarece erorile din acest meci a făcut în opinia noastră, mai ales.După o astfel de abatere gravă nu mai fluiera a avut luptele noastre. „

În toate meciurile din seria pe care Chomutov outshot. Sunteți activ, dar încă pierd. Acest lucru poate fi un bolovan, în plus față de psihicul jucătorilor?
„Eu nu cred. Decizia de goluri, iar cei care pur și simplu nu dau. În playoff conta numai victorii, celelalte numere sunt puse deoparte. La acasă am fost mai buni și am pierdut. In afara de noroc a fost bine. Atunci când 59 minute Ruzicka a inscris dintr-o lovitură de pedeapsă băț doar, am crezut că doar câștiga. Am crezut, dar, din păcate.Alege un al treilea factor. „

Cât de greu va fi înainte de nemulțumirile lor cincea întâlnire reprimate și pe deplin să se concentreze?
“ Va fi dificil, dar nimic altceva putem face. Trebuie să ne concentrăm doar pe mine, pe cont propriu de performanță. Nedreptate spatele nostru. Ea a continuat să fie tensionate, ele vor fi greu să-și apere. Va fi o poartă și detalii. Pe băieții pot vedea cât de mult puterea pe care o doresc. Dar acest lucru este uneori contraproductiv. Noi trebuie să păstreze un cap rece, iar nefaulovat reveni serie înapoi. „

Acasă 33:06. Rutt, 79:13. Castrat

Persoane 28:04.Dravecky