Regan Grace merge singur pentru a-l pune pe St Helens în ceruri împotriva lui Warrington

Este obișnuit să vi se reamintească în această perioadă a anului că nu se câștigă nimic la începutul sezonului, dar, dacă St Helens și susținătorii lor nu se pot bucura de o noapte ca aceasta, ar putea la fel de bine să nu se deranjeze. Acesta a fost pe bună dreptate catalogat drept cel mai mare joc al sezonului dintre cele două echipe care au condus până acum, dar în cele din urmă a fost la fel de unilateral.

Cele șapte încercări la care au marcat. desființați liderii ligii, Warrington, și revenirea la summit a spus doar jumătate din poveste. Aceasta a fost mai mult de două puncte.A fost un semn stabilit că, cu o treime din sezon plecat, St Helens este cu siguranță echipa remarcabilă, chiar dacă paradele cu trofee sunt încă departe. O’Loughlin este hotărât să transforme apărarea șovăitoare a titlului lui Wigan Citiți mai mult</p >

„Sunt încântat de locul în care ne aflăm”, a spus antrenorul lor, Justin Holbrook. „Am spus înainte că nu decide cine câștigă competiția, ci decide cine este în fruntea 10 runde – și asta este important.” Platforma a fost așezată în fața celei mai mari mulțimi a sezonului într-o afișare dominantă în prima repriză, după care gazdele au condus cu trei încercări și au arătat control complet.

Deși Wolves au marcat prima încercare prin Blake Austin, a fost tot ce au primit într-o jumătate pe care a dominat-o Saints.Au ajuns imediat la egalitate când Mark Percival a marcat, iar după păcatul lui Mike Cooper – momentul crucial al jocului – a lovit din nou când Louie McCarthy-Scarsbrook și Jonny Lomax i-au pus rapid în avantaj cu 20-6 la pauză.

“ Au alergat mai greu, au abordat mai greu – și-au dorit mai mult”, așa a rezumat Steve Price o noapte mizerabilă pentru Warrington, care nu a performat prost, ci a fost pur și simplu întrecut. Wolves au marcat prima încercare din a doua repriză, de asemenea, prin Daryl Clark, dar serviciul normal a fost reluat în curând.

O încercare norocoasă a restabilit conducerea de trei scoruri a lui Saints când Matty Lees a profitat de apărarea Warrington. lăsând o lovitură de la Lachlan Coote să sară, dar nu a fost nimic întâmplător în ceea ce s-a întâmplat după aceea.