Slavia – Jihlava 2: 0, seria de succes a ajuns la două goluri Škoda

Slavia împins timp de două ore, în primul rând. Seara, înainte de ea a primit din nou Plzen, care a învins Pribram 1: 0th

Sub câștiga peste Jihlava două Tref semnat atacantul Milan Skoda, care se datorează faptului prins în trăgătorii clasament la fratele său, Michael Distrugere de la Brno Spartan Davida Lafatu. Toată lumea are acum zece goluri.

Primul gol marcat în minutul 28. Frydrych de la mijlocul terenului lovind mingea în spatele echipei Jihlava, în cazul în care doar milă nabíhal. Centr au lucrat pe piept, el a luat câțiva pași și chiar înainte de o lovitură de var mic sub care se încadrează cu portarul Hanus

A doua oară sa bucurat în minutul 51, când și cu noroc -. Rula bara transversală – convertit o penalizare.Aici, cu toate acestea, arbitrul a ordonat Zelinka în mod eronat că un fault pe Sýkora era încă în spatele suprafeței de pedeapsă

„Milano Skoda -. În poartă! Milan Škoda – gol! Milano Skoda – un campion „scandau mai mult de paisprezece mii de fani care nu au descurajat chiar și întârzierea sfert de oră din cauza excavarea unei pene de curent

Slavia alăturat fără căpitanul lor Bilek, care a rămas doar pe banca de rezerve.. În schimb, el a jucat Lüftner în mijlocul terenului, una din șase întăriri de iarnă. Alte noii veniți în gama de pornire a primit Sykora mijlocașul pe spate atacantul Flo, în timpul jocului, chiar alternat Tecl.

Echipa de la Praga a avut superioritatea meci. Șansă creată pentru trei meciuri…La urma urmei, Škoda a adăugat încă două bastoane la două goluri.

Și situația a fost rezolvată fantastic de portarul Jihlava Hanuš, care a avut o bună lovitură împotriva capului lui Škoda sau a lui Mešanovičův dorážce. Jihlava a jucat treptat. În prima jumătate a avut doar un indiciu de șansă când lovitura slabă a lui Dvořák a prins Pavlenka fără probleme. Dar după o pauză, până la 2: 0, Pavlenka a fost nevoită să tragă lovitura lui Novotny de la o distanță de stâlp. Și departe de reducere nu a fost chiar Rabusic, care a încercat să transforme faimosul portar. Apropo, Slavia la învins pe Jihlava într-o ligă cehă separată doar pentru a treia oară în istorie.Datorită acestui fapt, seria lungă de invincibilitate a ajuns deja la 13 meciuri.