Panik: Up për të përjashtuar planin e gabuar për të përpiqen për të fituar në Sparta

ndodhi për shkak të një pengesë plagosje Jugas me Gajiq, mbrojtësin Matejov nedohrál për përjashtimin, por trajneri Zlin Bohumil panik mori akuzat e tij në raundin e 21-të të ligës ePojisteni.cz në tokën e Sparta barazim pa gola. Joy, megjithatë, u hodh në tavan. Koka e tij kishte plane të tjera që kishin ndërprerë rrethanat e duel premtes. “Doja të lojës për të dërguar dy sulmuesit, të ndryshuar konfigurimin dhe të përpiqemi për të fituar ndeshjen,” tha ai pas lojës trajneri Fastav.

Sa ju prish planet lëndime të dyja Stopera?
“kjo është vetëm një ngatërresë në një ndeshje të tillë të vështirë. Dyshja kanë luajtur së bashku … Por këto gjëra janë zbatuar zëvendësimin.Djemtë kishte pasur të mjaftueshme, çdo gjë ka luajtur. Përkundrazi, më vjen keq përjashtimin e Mateut. Kjo ju jep një shumë gjakderdhje liruar. Sparta ka një dobishëm lojtarë Mesfushor Qendror dhe ne u përpoq për të mbuluar atë. Por në pjesën e dytë ne ishim aty kishim vetëm dy, dhe ishte e qartë se nuk do të paktë në numër. Ndërkohë një tapë Mazuch shkau në majë. Ne tashmë kishte një uválčit dhe uskákat, kemi humbur sepse ne nuk e meritojnë atë. Qëllimi kundërshtare ne nuk kemi.Nëse do të kishte luajtur në fuqi të plotë, kam kërkuar për të lojës për të dërguar dy sulmuesit, të shkojnë në sistemin 4-4-2 dhe të përpiqet për të fituar ndeshjen “.

inconveniences të tjera duhet të jetë për ju produktivitetit këtë? < / strong>
“dhe ne jemi në të … shkarkohen natch kishte Vukadinoviq dhe të qartë edhe një herë se Jugas topin nedotlačil në qëllim. Kundër Spartës gólových ju nuk e krijojnë tetë shanse. Kur të dy, kështu që është e ftohtë. Kundër nesh qëndronte një portier të shkëlqyer dhe e njëjta është e vërtetë në anën tonë. Të dy ishin game dekoratë “.

Ju perceptuar atmosferën negative e tifozëve vendas ndaj lojtarëve të tyre dhe për të ndihmuar të lehtësuar këtë lloj të lojës?
” Kjo është një pyetje për lojtar Sparta.Jo në një situatë ideale. Kur rivalët tilla si edhe Pilsen, ku kemi fituar, jo në formë të lartë, dhe me ta ne mund të fitojë. Ne jemi një ekip që mund të përfitojnë nga. “

Rreth siç dëshmohet nga të cilat ju jeni në sezonin aktual, nuk ka humbur në Plzen, Slavia dhe tani edhe në Sparta.
” Strong kundërshtarët janë faktor motivues për një lojtar i cili është në gjendje të ndikojë fuqishëm. Në shtëpi me Pilsen Ne kemi luajtur një lojë e madhe. Ne mund të kishte qenë më mirë dhe mund të kishte fituar. Kundër Spartës ne gjithashtu të pasur mundësi. Motivimi është një përqindje e madhe e performancës ilustruar.Kur ju shikoni se si disa prej tyre duke luajtur në shtëpi me Slovácko, kështu që ishte e trishtuar. “

Në mesin e lojtarëve më të mirë kundër Spartës përkiste Benjamin Ibrahima Traore, i cili edhe sezonin e kaluar ai ka luajtur ndarje të dytë. Si e ju pëlqen punën?
“U bëj thirrje atij oktapod. Typologically duket se lojtarët që luajnë në Premier League angleze. Ata janë të gjatë dhe kanë këmbë të gjata. Kjo ndodh për mua, duhet Yaya Toure. Në topin trajnimit ka, gjatë atyre momenteve, në sajë të “tentacles” e saj përsëri e ka. Në qoftë se ajo është tuned mirë, dhe ajo zakonisht është, kështu që ajo mund të punojnë në një hapësirë ​​të madhe për të luftuar me një kundërshtar, ndonjëherë edhe dy.Unë mendoj se kjo ishte një nga lightest të gjitha blerjet janë bërë në Zlin “.