4. ZI HMS: Releul cu Maslake termină al cincilea, Libertatea de obstacol, al unsprezecelea

O mare concluzie triplu campion mondial de interior Pavel Maslak înmânat ceh čtvrtkařské releu cincea.

Maslak a fugit în finišmana rol în final 400 de metri, fiind al șaselea, el a fost capabil, cu toate acestea, pentru a obține înainte de Lee Thompson din Marea Britanie.

„pot să spun că am primit un cod PIN pe locul al cincilea, dar am lăsat Brita alerga în fața mea.Am ascuns puterea de a termina „a comentat cursul secțiunii sale Maslak pentru Televiziunea Cehă

.“ Am alergat un moment bun, locul al cincilea este mare, „a evaluat performanța de 3:. 04.87 minute

Cursa a fost câștigată de polonezi în recordul mondial 3: 01,77 minute. Concluzia Celebre a arătat Jakub Krzewina în intindere de origine steamrolled american Vernon Norwood. Acasă

Releu polonezi pregătesc sportivi din SUA, nu numai aur, dar, de asemenea recordul mondial de interior, înregistrarea lor în vârstă de patru ani de polonez Sopot depăși 36 sutimi de secundă.

cehii au avansat la finala, chiar și fără Maslak, datorită timpului bun.În accelerare a fost Desenský cvartet, Müller Šnejdr, Sorm patra

. Lavillenie treilea mare campion mondial caseta </​​h3>

Atletul de 35 de ani a început la o înălțime de 5,70 metri. Și a sfătuit fără probleme. Peste bar prima dată, de asemenea, transferat la 585 de centimetri, după corectarea pentru prima dată.

Acesta se află la 5,90 metri și a fost Lavillenie doua încercare a reușit. Nimeni din duelul cu această înălțime nu era eligibil.Apoi, când american Sam Kendricks a scăzut și 595 cm, care a strãbãtut prima dată, a fost campion clar

Lavillenie regele vechi-nou, cutie mare campion mondial a devenit a treia oara (de mai multe ori. – de patru ori – aceasta ar putea doar legendar Serghei Bubka). Ultima sa bucurat altcineva în 2014 Sopotách în cazul în care francezul nu a început. Apoi Acasă

Aurul a luat Konstadinos Filippidis din Grecia, bronz atârnat pe gâtul ceh pol-vaulter Jan Kudlička. Pagina de start

< h3 id = “- on-the-mililitrul-holusuv-formare-Gee sa bucurat” class = “tit”> milă bucurat partener de antrenament Holušův

duminică la 1500 m ratat Miler Cehă . Jakub Holuša , în său de start-up, deoarece sâmbătă, a terminat a cincea și a pierdut șansa de a-și apăra medalia de argint de la Portland american

titlul de cea mai bună lume Miler interioară a încercat Samuel Teffera din Etiopia (3: 58, 19).Argint de data aceasta a câștigat Polul Marcin Lewandowski, cu care a antrenat recent Holuša cu fratele lui Tomasz.

Holuša să-l creadă și să se pregătească pentru a ajuta la Lewandowski mare succes. Crashul din Birminghamul înghețat nu a luat prea mult. Dar obstacolul de treizeci de ani nu era foarte fericit, nu era bine. “Corpul nu este în regulă. Boala a luat amploare mea în ultimele săptămâni în glezne „, a spus el într-un interviu iDNES.cz

semi-finale .żn de duminică, deși îmbunătățit cu 1/400, ușoare progrese cu toate acestea cu privire la procesul de a câștiga o medalie ar putea fi de ajuns.La urma urmei, cal de curse populare tăiat până la al patrulea gol, un pic bun în spatele câștigătorului ciprioții Milan Traikovic. Acasă

Svoboda numit momentul cheie al începe cursa.

„Am avut un start prost, tresărire Sunt francez (Pascal Martinot Lagarde), care a lovit-o perfect. L-am vrut în primii doi metri pentru a prinde din urmă, a dat primul meu obstacol, și apoi am zburat dintr-o parte în alta „, a declarat într-un interviu pentru Televiziunea Cehă.

Libertatea pe care Campionatul Mondial de interior a revenit după opt ani, Birmingham a fost o provocare misiune.

acest an, el a cruțat probleme de sănătate, în mod tradițional luptat cu propriul său corp.Cu puțin timp înainte de MS, sa îmbolnăvit. „Mi-e dor boala usurinta l-am luat“, a comentat alerga lui.

Timp de 7,64 secunde se afla un atlet experimentat pe locul al unsprezecelea finală. În mod evident cel mai bun timp (7,46) a fugit în semifinalele interne Andrew Pozzi, en-titre campion interior european îmbunătățit la un sezon de mare.

În același timp, după Pozzi, de asemenea, a triumfat în finala, in timp ce o sutime doar datorită unui ghemuire profund învins manager de mult timp Jarrett Eaton. Traikovic, Svoboda câștigător semifinală și una dintre favorite, a fost descalificat după începerea start fals.