Zlomenie zákona: prečo by FIFA mala uvoľniť svoje pravidlá oprávnenosti

Často sa tvrdí, že Fifa musí sprísniť pravidlá oprávnenosti tak, aby po tom, ako hráč reprezentoval krajinu raz, v ktorejkoľvek vekovej skupine alebo na úrovni, či už v priateľskom alebo konkurenčnom zariadení, ich rozhodnutie zostáva záväzné na veky. Aby sme boli spravodliví, pravdepodobne by to vyčistilo väčšinu šedých oblastí a zbytočne by sa stalo množstvo zbytočných argumentov. Mohol by Jack Grealish z Aston Villa prekonať test Roy Keane Ireland? | Daniel Taylor Prečítajte si viac

Toto je reverzné inžinierstvo, však? Štátna príslušnosť je hmlistý pojem a to je dostatočne spravodlivé: nezabudnite si vziať veľmi široké miesto okolo tých, ktorí sú príliš čudní k definíciám a demarkačným líniám.Ale voľne povedané, je to všetko o tom, kde ste sa narodili, kde ste boli vychovaní, kde žijete alebo ste žili a kto boli vaši predkovia. Je to dosť široká cirkev. Našťastie. Hoci v tomto kontexte je to problém. Fifa sa však snaží tento problém vyriešiť tým, že pracuje späť. Môžete mať dve alebo viac totožností v reálnom svete, ale vo futbale môžete mať len jednu. Je faktom, že Fifa môže zaviesť všetky zákony, pravidlá a predpisy, ktoré má rád, ale Grealish bude vždy angličtina, rovnako ako on bude vždy Írčina. Môže si vybrať, či je jeden alebo druhý, alebo obaja, alebo ani jeden, ak sa úplne zarmúti s každým, kto si naňho pripíše svoje odznaky. A môže zmeniť jeho náladu na rozmar, tam a späť, ak to je to, ako sa cíti.Takže tam je, so všetkými svojimi možnosťami sebaidentifikovať, pre dnešok a stále viac, a nie je s tým nikto, kto by s tým mohol urobiť. Takže prečo Bet365 slovacko nepripútať tento nádherný stav vecí, skôr než popierať jeho existencie? Tu je nápad: namiesto toho, aby ste sprísnili kvalifikačné zákony, prečo by ste nemali ísť opačným smerom a uvoľniť ich? Tam samozrejme musia existovať určité obmedzenia, ak chceme vybrať niekoľko XI, aby sme mohli napadnúť medzinárodné stretnutie, inak je to len klubový futbal a pozrite sa na to ľúto. Ale nie je potrebné, aby všetko bolo tak dogmatické, tak prísne, tak konečné. A čo by sme pravidlá povolili, aby sa hráči, ktorí získali kvalifikáciu pre viac ako jednu krajinu, mohli po tom, čo vyhlásili, prepínať oddanosť?A potom znova späť, ak si to želajú?

To neznamená, že by sme ohrozovali integritu medzinárodnej súťaže. Poďme naďalej používať Grealish, chudobný, put-na bugger, ako príklad. Povedzme, že počas svojej kariéry môže zastupovať Anglicko a Írsko. Nenecháme ho prepínať sem a tam vôbec nenápadne; Čo by spôsobilo, že všetky súťaže budú úplne nezmyselné.Ale ak by hráči mohli vyhlásiť svoju krajinu, povedzme, na začiatku každého kvalifikačného cyklu, bridlica sa vždy čistí a zabezpečuje, aby každý medzinárodný turnaj, od prvého kvalifikátora po konečný, bol samostatnou a konzistentnou záležitosťou? > Írsky tím v Euro 2016 by bol ešte írsky. Anglický tím, ktorý odišiel do Ruska o dva roky neskôr, bude stále plný Angličanov. Základný etózu, ktorý vedie medzinárodný Bet365 bonusy futbal, by sa nezmenil ani jeden kúsok.A nikdy by Grealish nebol nepravdivý k jeho dedičstvu.Manchester United Adnan Januzaj sa rozhodne reprezentovať Belgicko Čítajte viac

Bude svet prestať otáčať, ak povedzme, Adnan Januzaj vyhrá Svetový pohár 2018 s Belgickom, potom sa otočí V Kosove na Euro 2020 a nakoniec v Anglicku počas kalendárneho roka 2021, plačúce lopaty, pričom tím sa nepodarilo kvalifikovať sa do finále v roku 2022 v Katare? Táto belgická, kosovská a anglická strana by boli stále morálne legitímne, reprezentatívne tímy, plné hráčov, ktoré boli ponorené do tradícií Belgicka, Kosova a prehrali. Taktiež dáva tradične menším krajinám šancu získať Keď sú hviezdy náhle zarovnané pre nich, volajú späť hráčov, ktorí by mohli byť vyhlásení za úspešnejší národ v menej sľubných časoch.Môžete to poprieť ako cynický manéver, ak chcete, a spravodlivo by ste mali pravdu. Ale viete, aké sú futbalové hráči a aspoň táto možnosť prináša minnows viac šancu, niekde v dolnej časti, čo znie pre nás dosť romantické.

Existujú ďalšie výhody. Tu je chudák starý Matthew le Tissier. “Brazília by hrali Le Tiss!”, V roku 1995 v Wembley trčal banner na konci zápasu. Keď ho pár rokov predtým vyhadzoval s nevďačnými nešťastníkmi, jeden z najtalentovanejších hráčov za posledných 30 rokov našiel svoju medzinárodnú kariéru, ktorá sa vytratila, keď prišla Európa 96. Takže Anglicko nechcelo ho? No, čo znamená, že nechať Škótsko, pre ktoré sa kvalifikoval ako Channel Islander, má potom ísť?To by dalo Craigovi Brownovi poctivú, ale obmedzenú stranu skutočnú šancu urobiť posledné etapy turnaja. (Le Tissier nikdy nebol oprávnený hrať za Francúzsko, je smutné povedať, takže Bet365 tam je aj Le Tiss a mladá Zinedine Zidane na tom istom stredisku, ale stále sa dá snívať.)

Angličan, Le Tissier by takmer určite nikdy neskočil na loď; Len preto, že tu možnosť existuje, nikto nie je povinný to vziať. Potom znova, ak mal na výber, možno by frustrácia a pragmatizmus mohol prevrátiť jeho rozhodnutie; nikdy nevieš. A všetci sme stratili výsledok: na medzinárodnej scéne bol odopretý veľký talent, keď sa s Anglickom nezúčastnil. Aký turnaj Euro 96 by mohol byť s ním prechádzkou v nej!A podľa našich pravidiel mohol vždy vyhlásiť za Anglicko znova v roku 1997, práve včas, aby nespravodlivo zastrelil všetky viny za porážku doma s Talianskom v kvalifikačných zápasoch Svetového pohára. Facebook Twitter Pinterest Guardian Futbal sa stretáva…Matt Le Tissier.

Ktoré neznamená, že naše nové pravidlo je dokonalé. Pravidlá pobytu môžu byť potrebné posilniť, takže bohatšie krajiny nevyberajú všetky horúce talenty jednoducho tým, že ich prilákajú do veľkých líg. Obchodovanie s koňmi pred každým turnajovým cyklom by bolo zbytočné, aby sa to povedalo minimálne. (Aj keď tento problém by mohol byť negovaný tým, že ho prijal za to, čo to je, a bezohľadne televíziu celú vec v štýle NFL konceptu.Predstavte si, že predáte reklamné priestory každé dva roky.)

A hrali by pre dve alebo viac krajín, aby si z celej záležitosti zobrali pýchu a vášňu? No, áno, možno, ak chcete byť o tom tvrdohlavá. Ale je možné cítiť skutočnú afinitu pre viac ako jeden národný štát. A ak naozaj chceme učiť svet, aby spieval v dokonalej harmónii, ako je to v korporátnom hymne dlhodobo schváleného nápoja Fify schváleného nápojmi s obsahom sýteného nápoja, je lepšie umožniť hráčom vyjadriť túto lásku a rozšíriť ju ďaleko a skôr, než Ktorí sa dostali na červenú tvár a veselo rozhnevali predpokladaným zriedením niektorých nacionalistických idylov, ktoré nikdy neexistovali. Hráči, ktorí boli preklenutí viac ako jednou krajinou Prečítajte si viac

T to stojí za to?Z doterajších dôvodov, áno, ale hlavne preto, že to bude výbuch. Možno najzaujímavejšie je, že takéto pravidlo by malo za následok opätovné zavedenie konkrétneho prvku vetromilého glamour, ktorý sa v súčasnosti stráca minulosťou. Je tu niečo vzrušujúceho exotického, keď sa Luis Monti obrátil na Argentínu vo finále Svetového pohára v roku 1930 a potom získal medailu víťazov v roku 1934 ako jeden z talianskych oriundi. O Alfredovi Di Stéfanovi, ktorý strieľal cestu cez Argentínu, Kolumbiu a Španielsko; O Alcide Ghiggia a Juan Alberto Schiaffino, ktorí v roku 1950 vyháňali Uruguaj do slávnosti Svetového pohára, a potom ich Severné Írsko vyhodilo ako naturalizovaných Talianov v kvalifikácii z roku 1958. Duchovná a doslovná cesta Laszla Kubaly z Československa do Maďarska a nakoniec Do Španielska sa dokonca premenilo na film, kvôli dobromu.Kubala! Mládež, ktorý hľadá mier, propagandistický film o studenej vojne navrhnutý na zvýšenie imidžu Španielsky Franca, by nikdy nemal zaujať miesto v španielskom kánone popri diele Buñuela alebo Almodóvara, ale môžete sa staviť, že vaša spodná peseta bude stále zapamätaná Oveľa dlhšie ako United Pasions, najlepšia futbalová ponuka, ktorú môže filmový priemysel spravovať v týchto dňoch. Boli to dlhé časy; Bolo by úžasné ich znovu vidieť.

Mimochodom, ak by myšlienka na to, aby sme odišli na niekoľko rôznych národov, bol Ferenc Puskás v poriadku, mal by to byť dobrý pre nás ostatných. p>